18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat u sąsiadów

DOMY ZRÓWNANE Z ZIEMIĄ, SETKI RANNYCH. Tornado uderzyło w CZECHY!

Emilia Waszczuk
25.06.2021  09:25
Tornado zrównało miejscowości z ziemią. Powalone domy, płonące auta
Tornado zrównało miejscowości z ziemią. Powalone domy, płonące auta Fot: RADEK MICA/AFP/East News

Przerażające doniesienia z Czech. W czwartek przez Morawy przeszło olbrzymie tornado. Bilans ofiar jest tragiczny - są zabici i setki rannych.

Przerażające doniesienia od naszych południowych sąsiadów. W czasie, gdy w Polsce szalały niszczycielskie nawałnice, przez Czechy przeszło tornado. I niby w Małopolsce w czwartek również pojawiła się trąba powietrzna, jednak to, co zastało Czechów, jest dramatem niewspółmiernie wielkim.

Gigantyczna, bardzo silna trąba powietrzna przeszła przez czeskie Morawy. Wiatr niemal doszczętnie zniszczył dwie miejscowości, powalone zostały drzewa, zrównane z ziemią budynki. Niestety są liczni ranni i ofiary śmiertelne.

Tornado w Czechach

"Piekło". Czechy zniszczone przez tornado

Trąba powietrzna w Małopolsce zerwała w czwartek kilkadziesiąt dachów, na Śląsku spadł grad wielkości jajek, który uszkadzał budynki. Tymczasem w Czechach…

Na południu Czech z nieba posypały się lodowe kule wielkości piłek tenisowych. Przez Morawy przeszła potężna nawałnica i tornado, które dosłownie wyrywało drzewa z korzeniami i powalało budynki. Już teraz wiadomo o trzech ofiarach śmiertelnych, jednak bilans ten może wzrosnąć – w wielu miejscach ciągle pod gruzami domów mogą przebywać ludzie.

Początkowo mówiono o około 100 rannych, jednak już teraz wiadomo, że tylko w szpitalu w mieście Hodonin udzielono pomocy ponad 200 osobom. Na miejsce skierowane zostały wszystkie jednostki straży pożarnej i wojsko. Czechom pomagają ratownicy z Austrii i Słowacji. Sytuacja jest dramatyczna.

To piekło – powiedział krótko wojewoda południowomorawski Jan Grolich.

Czytaj także