18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera

DRAMAT POLICJANTÓW. Będą nosić różowe maseczki

15.01.2022  13:21
Włoscy policjanci muszą chodzić w różowych maseczkach
Włoscy policjanci muszą chodzić w różowych maseczkach Fot: Lenorko/Shutterstock

Włoscy policjanci zostali wyposażeni w różowe maseczki przeciw COVID-19. Protestuje między innymi ich związek zawodowy, podkreślając, że funkcjonariusze w takiej stylizacji wyglądają niepoważnie. Do szefa policji wpłynęło już pismo z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Różowe maseczki FFP-2 w kolorze różowym trafiły do policjantów z Wenecji, Lombardii i Sycylii. Nowa stylizacja, która być może miała ocieplić wizerunek mundurowych, wywołała sporą aferę. Część policjantów zapowiedziała już, że nowych maseczek nosić nie zamierza.

Różowe maseczki we włoskiej policji

Sprawą zajął się szef związku zawodowego policji Osvaldo Paolini, który wysłał list do szefa policji, prosząc o rozwiązanie maseczkowego skandalu. Zdaniem związkowców różowe maski "wydają się ekscentryczne na tle munduru i mogą zaszkodzić wizerunkowi".

Paolini przyznał również, że nie rozumie, z jakiego powodu środki ochronne zostały dobrane w takiej wersji kolorystycznej. Jak dodaje, troska o przyzwoity wygląd funkcjonariuszy jest wyjątkowo ważna, co potwierdza regulamin włoskiej policji.