18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przekonają obywateli?

Darmowe drinki dla zaszczepionych na COVID-19. Ruszyła nowa akcja

Bartłomiej Ciepielewski
20.02.2021  15:03
Władza chce przekupić obywateli?
Władza chce przekupić obywateli? Fot: Solent News & Photo Agency/East News

Zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19 stopniowo spada. Młodzi ludzie uważają, że chorobę przejdą lekko lub bezobjawowo. Na uratowanie sytuacji wpadły władze Izraela, które w jednym z barów oferują darmowego drinka za przyjęcie pierwszej dawki preparatu.

Właściciel zamkniętego od miesięcy baru Jani w Tel Awiwie znalazł sposób na przywrócenie działalności. Po negocjacjach z władzami zadecydowano, że będą tam prowadzone szczepienia przeciw COVID-19. Każdy zaszczepiony klient otrzyma żeton, który będzie mógł wymienić na darmowego drinka bezalkoholowego.

Myślę, że to doskonała okazja na to, żeby dać się zaszczepić. Nie mam czasu i chęci na chodzenia w jakiekolwiek inne miejsca - przyznała jedna z klientek.

Lekarze odradzają spożywania alkoholu po szczepieniu, jednak napoje bezalkoholowe można pić bez umiaru.

Izrael próbuje przekonać do szczepień

Jak donoszą lokalne media, rząd Izraela wydaje miliony dolarów na dokształcenie społeczeństwa w sprawie szczepień przeciwko COVID-19.

Ministerstwo zdrowia stara się współpracować z przywódcami religijnymi oraz lekarzami, aby zapobiegać dezinformacji. Regularnie kontrolowane są także media społecznościowe.

W kraju jest wiele różnych grup, które stanowczo odmawiają przyjęcia preparatu. Część ortodoksyjnych, wpływowych rabinów uważa, że zarazki nie powodują chorób, zatem szczepienia są całkowicie zbędne. Brak zaufania do preparatu wyraża również społeczność arabska, która nie wierzy żydowskim władzom.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze