Kuszą alkoholem, tłumy chętnych

Dają darmowe piwo za szczepienie przeciw COVID-19

Wojciech Kozicki
14.07.2021  13:03
Darmowe piwo za szczepienie na COVID-19. Portugalia zachęca do przyjęcia dawki
Darmowe piwo za szczepienie na COVID-19. Portugalia zachęca do przyjęcia dawki Fot: Value Stock Images/East News

Loteria szczepionkowa i nagrody nie skusiły was, by zaszczepić się na COVID-19? A może mielibyście ochotę na darmowe piwo za zaszczepienie się przeciw koronawirusowi? Niestety, PiS nie wpadnie na taki pomysł, ale w Portugalii już można „wysączyć piwerko” za przyjęcie dawki szczepionki.

Nietypowy pomysł na walkę z pandemią koronawirusa. Właściciel jednego z pubów w stolicy Portugalii oferuje DARMOWE PIWO. Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 mogą liczyć na litr złotego trunku gratis. Podobno rozlał już 40 litrów gratisowego piwa.

Darmowe piwo i COVID-19. Dają alkohol gratis za szczepienie

Darmowe piwo w Portugalii za szczepienie oferuje lokal 21 Brewpub Gallas. Wystarczy przedstawić zaświadczenie o pełnym przejściu szczepień przeciwko COVID-19 i dostaje się piwo gratis. Właściciel pubu w rozmowie z Observadorem powiedział, że zmartwił się, gdy wyhamował proces szczepień w Portugalii, a do tego rośnie szczepionkowy sceptycyzm. Restaurator chce sprawić, by Portugalczycy znów chętnie ruszyli do punktów szczepień. Nie jest to jednak nowy pomysł, bo podobna promocja szczepionkowo-alkoholowa ruszyła już w Danii. Przyciągnęła TŁUMY!

Jak podaje Radio ZET, „w 10-milionowej Portugalii wykorzystano już ponad 10 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19, a pełny proces szczepień przeszło 40 proc. populacji tego kraju”.

Gallas podkreśla, że w jego lizbońskim pubie piwo oferowane jest zaszczepionym klientom bez dodatkowych zobowiązań. Oznacza to, że po wypiciu litra trunku mogą wyjść z pubu, nie kupując żadnego innego posiłku lub napoju – podaje Radio ZET.
Czytaj także