18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

WYBUCH BOMBY W RESTAURACJI! Wielu rannych, rośnie liczba ofiar

26.12.2021  11:46
Zamach terrorystyczny w Demokratycznej Republice Konga
Zamach terrorystyczny w Demokratycznej Republice Konga Fot: Fer Gregory/Shutterstock

Zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek wybuchowy przy jednej z restauracji w Demokratycznej Republice Konga. Służby informują o co najmniej sześciu ofiarach śmiertelnych. Wielu rannych trafiło do szpitala.

Według relacji gubernatora Północnego Kivu, gen. Sylvaina Ekenge ochroniarze zatrzymali zamachowca przed restauracją, lecz mężczyzna mimo to zdołał zdetonować ładunek. Zginęło co najmniej sześć osób, choć liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Trzynaście rannych osób trafiło do szpitala.

Zobaczyliśmy czarny dym otaczający bar, ludzie zaczęli płakać. Pobiegliśmy do wyjścia, gdzie zobaczyłam leżących ludzi. Wszędzie porozrzucane były zielone plastikowe krzesła, widziałam też oddzielone od siebie głowy i części ciał, to było naprawdę okropne - mówi jeden ze świadków.

Służby prowadzą śledztwo wyjaśniające szczegóły tragedii. Poszukiwane są także osoby, które mogły pomagać zamachowcowi.

Tragedia w Demokratycznej Republice Konga

Jak informuje AP, wśród ofiar śmiertelnych było dwoje dzieci. Lokalne władze apelują o zachowanie ostrożności i unikanie zatłoczonych miejsc.

Wzywamy ludzi do zachowania czujności i unikania zatłoczonych miejsc w okresie świątecznym – ogłosił generał.

Miasto od dłuższego czasu jest głównym celem islamskich rebeliantów należących do Zjednoczonych Sił Demokratycznych. Grupa ta wywodzi się z Ugandy i powiązana jest z tzw. Państwem Islamskim.

logo Tu się dzieje