18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

Bartłomiej Ciepielewski
25.11.2020  19:02
Zmarł wielki piłkarz
Zmarł wielki piłkarz Fot: AFP/EAST NEWS

Zmarła argentyńska gwiazda futbolu. Powodem śmierci był zawał serca. Przykrą informację potwierdziły argentyńskie media.

Diego Maradona od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi. Niedawno przeszedł skomplikowany zabieg usunięcia krwiaka mózgu. W środę miał atak serca. Odszedł w swoim domu, w wieku 60 lat.

"El Diez" uważany był za jednego z najlepszych piłkarzy światowego futbolu. W swojej karierze zdobył mistrzostwo świata w 1986 roku oraz wicemistrzostwo w 1990 roku. Sukcesy odnosił także podczas kariery klubowej, którą rozwijał w Boca Juniors, Sevilli, Barcelonie oraz SSC Napoli. Diego Maradona podczas mundialu w 1986 roku zapamiętany został dzięki tak zwanej "Ręce Boga", czyli bramce zdobytej ręką w trakcie rozgrywanego ćwierćfinału.

Koniec kariery piłkarskiej Diego Maradony

Diego Maradona pod koniec kariery piłkarskiej oskarżany był o stosowanie dopingu. Poskutkowało to między innymi zawieszeniem w piłkarskich rozgrywkach.

Po zakończeniu występów nadużywał on narkotyków oraz przestał dbać o zdrowie. Pierwszy atak serca miał w wieku 40 lat. Niestety niezdrowy tryb życia przyczynił się w końcu do jego przedwczesnej śmierci.

Przeczytaj więcej
Komentarze