18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Spadały z wielu metrów"

Dmuchany zamek porwał dzieci. Wielu rannych

Wojciech Kozicki
05.07.2022  08:11
Jak podaje Deutsche Welle, to kolejna taka tragedia w Niemczech w wesołym miasteczku
Jak podaje Deutsche Welle, to kolejna taka tragedia w Niemczech w wesołym miasteczku Fot: arquez/Shutterstock - zdjęcie ilustracyjne

Tragedia w Niemczech. Wiatr porwał wielki dmuchany zamek, poważnie raniąc wiele dzieci. Spadały na ziemię z wysokości nawet 5 metrów.

W niedzielę w miejscowości Gonderhausen im Hunsrueck w landzie Nadrenia-Palatynat na zachodzie Niemiec rozegrał się dramat. Dzieci bawiły się beztrosko w dmuchanym zamku, służącym jako trampolina. Nagle konstrukcja została porwana przez wiatr. Deutsche Welle informuje, że dzieci spadały z wysokości 4-5 metrów.

Dmuchany zamek porwany przez wiatr. Dzieci ranne

Jak na razie wiadomo, że rannych zostało dziesięcioro dzieci. Pięcioro z nich odniosło ciężkie obrażenia, a czworo zostało przetransportowanych helikopterami do szpitali.

Policja prowadzi dochodzenia w tej sprawie i przesłuchuje świadków, ponieważ do podobnego wypadku doszło w sobotę w miejscowości Tonndorf w Turyngii. W tych samych okolicznościach ranna została trójka dzieci.

Do wypadku doszło podczas rozgrywanego w miasteczku dziecięcego turnieju piłkarskiego. W wydarzeniu brało udział ponad 100 osób – donosi Deutsche Welle.