18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezydent USA i wideo z orędzia

Trump wygłosił przemówienie. Pokój czy III wojna światowa?

Wojciech Kozicki
08.01.2020  17:54
Donald Trump  - jego przemówienie doprowadzi do wojny?
Donald Trump - jego przemówienie doprowadzi do wojny? Fot: Twitter

Czy wybuchnie wojna USA-Iran? Donald Trump wygłosił właśnie orędzie do narodu, w którym skomentował nasilający się konflikt. Czy prezydent USA wywoła III wojnę światową?

Prezydent USA Donald Trump wygłosił przemówienie do narodu. Zadeklarował, że poprosi NATO, by zaangażowało się w procesy na Bliskim Wschodzie. Powiedział również, że Iran posiadający broń atomową jest zagrożeniem dla całego cywilizowanego świata. Kraj ten jest jego zdaniem sponsorem terroryzmu i obiecał, że nie pozwoli, by zdobył broń jądrową.

Pokój czy wojna? Przemówienie Trumpa

Trump chwalił potężny arsenał militarny USA ale zapowiedział, że nie chce z niego korzystać, a jedynie odstraszać. Mówił, że Ameryka jest gotowa na pokojowe negocjacje ze wszystkimi, którzy chcą pokoju. Dodał jednak, że wojskowe siły USA są „gotowe na wszystko”

Usprawiedliwiał przy okazji swoją decyzję o zabiciu generała Sulejmaniego, który miał "ręce zbryzgane nie tylko amerykańską krwią”, był odpowiedzialny za atak na amerykańską ambasadę i podkładanie ładunków wybuchowych, a jego śmierć była przesłaniem wysłanym do terrorystów.

Trump mówił także o potężnych sankcjach nałożonych na Iran, które zostaną utrzymane „dopóki ten kraj nie zmieni swojego zachowania”.

Przeczytaj więcej
Komentarze