18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z Białego domu do więzienia?

Koniec Trumpa? Ujawnili jego przekręty!

Wojciech Kozicki
28.09.2020  10:03
Donald Trump przegra wybory w USA? Ujawnili jego oszustwa podatkowe
Donald Trump przegra wybory w USA? Ujawnili jego oszustwa podatkowe Fot: Chris Kleponis / Pool via CNP / SplashNews.com/East News

Wybory prezydenckie w USA lada moment, a Donald Trump ma kłopoty. New York Times ujawnia, że prezydent USA popełniał potężne oszustwa podatkowe. Czy to koniec przeciwnika Joe Bidena?

Prezydent USA Donald Trump nie płacił federalnych podatków od dochodu w ciągu 10 z ostatnich 15 lat, a w latach 2016-17 zapłacił zaledwie po 750 dolarów? New York Times twierdzi, że widział zeznania podatkowe Trumpa. Gruchnęła wiadomość, że kontrowersyjny polityk nie zapłacił wspomnianych podatków, chociaż zarobił 434,9 mln dolarów. Miał pomniejszać wysokość dochodów powołując się na straty ponoszone w ramach swojej działalności biznesowej.

Donald Trump to oszust podatkowy?

Prezydent Donald Trumpa twierdzi oczywiście, że powyższe informacje to „totalny fake news” i zapewnia, że płacił podatki uczciwie. Jak jednak zwraca uwagę Radio ZET, prawnik Trumpa Alan Garten, oświadczył, że informacje "New York Timesa" wydają się "w większości, jeśli nie wszystkie, nieprawdziwe". Zażądał wydania dokumentów, na których gazeta oparła swój raport, ale ta odmówiła powołując się na ochronę własnych źródeł.

Amerykańskie media podejrzewają, że termin ujawnienia „przekrętów” finansowych Trumpa nie jest przypadkowy. Zapowiedziana została właśnie jego pierwsza debata z Joe Bidenem.

Trump, jako pierwszy prezydent USA, zerwał ze standardową praktyką poprzednich lokatorów Białego Domu i konsekwentnie odmawia ujawnienia swoich zeznań podatkowych twierdząc, że są one przedmiotem audytu – pisze radiozet.pl

 

Czytaj także