18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wolą Joe Bidena

Trump liczył na wielkie pożegnanie. Pojawi się garstka osób

Bartłomiej Ciepielewski
20.01.2021  09:05
Nikt nie pożegna Donalda Trumpa?
Nikt nie pożegna Donalda Trumpa? Fot: Sputnik/EAST NEWS

Najważniejsi goście odmówili udziału w uroczystym pożegnaniu Donalda Trumpa. Według najnowszych informacji będą oni uczestniczyli na zaprzysiężeniu Joe Bidena. Ustępujący prezydent Stanów Zjednoczonych pogratuluje sam sobie?  

Donald Trump wbrew tradycji nie zamierza pojawić się na zaprzysiężeniu Joe Bidena. Jak poinformował, za kilka godzin opuści Biały Dom i wyleci na Florydę, gdzie zorganizowana będzie jego ceremonia pożegnalna.

Najważniejsi goście zaproszeni na przyjęcie Donalda Trumpa odmówili udziału w uroczystości. Republikańscy liderzy Kongresu Kevin McCarthy i Mitch McConnell uznali, że zaprzysiężenie Joe Bidena jest znacznie ważniejszym wydarzeniem. Podobnie zadecydował wiceprezydent Mike Pence, który również nie zamierza żegnać dotychczasowej głowy państwa.

Jak poinformowała telewizja CNN, na pożegnanie Trumpa każda zaproszona osoba może przyprowadzić pięć osób. Organizatorzy liczą, że tego typu działania zwiększą liczbę uczestników ceremonii. Docierające z amerykańskich mediów informacje wskazują na to, że mimo podjętych działań, Donalda Trumpa pożegna zaledwie garstka osób.

Inauguracja Joe Bidena

W środę o godzinie 18 czasu polskiego odbędzie się inauguracja Joe Bidena. Nowy prezydent złoży przysięgę na wierność Konstytucji, a następnie wygłosi uroczyste przemówienie. Po odprawie wojsk i wizycie na cmentarzu Arlington nowy prezydent oficjalnie przejmie Biały Dom.