18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak go wynieść?

Donald Trump nie chce opuścić Białego Domu. Trzyma się stołka

23.11.2020  15:27
Trump nie odda Białego Domu?
Trump nie odda Białego Domu? Fot: AP/Associated Press/East News

Nie jest zaskoczeniem to, że Donald Trump nie zamierza opuszczać Białego Domu. Już przed podaniem wyników wyborczych zapowiadał, że jeśli przegra, to na pewno w wyniku fałszerstw. Teraz batalię o prezydenturę toczą w sądach jego prawnicy.

Donald Trump nie potrafi przegrywać. Wizja wyprowadzki z Białego Domu budzi w nim coraz większy lęk. Prezydenta może dopaść również kara za przekręty podatkowe, o które oskarża go coraz więcej osób.

Sztab Trumpa pręży się, aby podważyć wyniki głosowania w wielu stanach. Większość skarg jest jednak od razu odrzucana przez amerykańskie sądy. Ostatnio złożono nowy wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji w sprawie głosowania w Pensylwanii.

Jak zaznacza Reuters, odwrócenie wyniku w tym stanie mogłoby przywrócić wiarę w utrzymanie prezydentury Trumpa. Zdaniem sztabowców podczas głosowania korespondencyjnego w Pensylwanii doszło do istotnych zaniedbań.

Kto nie uznaje Joe Bidena?

Wybory prezydenckie w USA wygrał Joe Biden, chociaż wielu polityków nie może się z tym pogodzić. Poza Trumpem gratulacji nowemu prezydentowi nie złożył prezydent Rosji, Brazylii, a także Meksyku. Dziwne gratulacje złożył prezydent Andrzej Duda, który pogratulował jedynie udanej kampanii Joe Bidenowi.

logo Tu się dzieje