18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakująca nominacja

Trump otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Został nominowany

Bartłomiej Ciepielewski
02.02.2021  15:04
Donald Trump powalczy o nagrodę Nobla
Donald Trump powalczy o nagrodę Nobla Fot: NICHOLAS KAMM/AFP/East News

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Głównym argumentem przemawiającym za jego kandydaturą jest to, że nie wywołał on żadnej wojny. Zwycięzca zostanie poznany jesienią tego roku.

Donald Trump po raz kolejny został zgłoszony do walki o Pokojową Nagrodę Nobla. W zeszłym roku za kandydaturą polityka przemawiała głównie próba ustabilizowania sytuacji na Bliskim Wschodzie. Tym razem powód nominacji może zaskakiwać.

 

Donald Trump nominowany do nagrody Nobla

Europoseł i wiceprzewodniczący estońskiej KPL Jaak Madison poinformował o zgłoszeniu kandydatury Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla.

Z pewnością nie jestem jedynym, który nominował tego kandydata, ale, jak wiemy, im więcej wykonawców, tym większa szansa na sukces - dumnie oświadczył polityk.

Jaak Madison swoją decyzję tłumaczył tym, że Donald Trump był pierwszym od 30 lat prezydentem, który nie wywołał żadnej wojny.

Podpisał także szereg porozumień pokojowych na Bliskim Wschodzie, które pomogły zapewnić stabilizację i pokój w tym regionie - dodał Estończyk, tłumacząc swoją decyzję.

Kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla mogą zgłaszać członkowie rządów, rektorzy uniwersytetów, parlamentarzyści, a także dotychczasowi laureaci. Zwycięzca zostanie ujawniony na początku października.