18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwielbia go

Trump TOTALNIE OSZALAŁ?! "To, co robi Putin, jest genialne"

23.02.2022  12:34
Donald Trump zakochany w Putinie
Donald Trump zakochany w Putinie Fot: Pool The Monitor/Associated Press/East News

Donald Trump od zawsze lubił szokować, lecz tym razem możliwe, że... postradał zmysły! Były prezydent USA podczas ostatniego wywiadu rozpływał się nad Władimirem Putinem, zaznaczając, że decyzja o "niepodległości" separatystycznych republik na Ukrainie była "genialna". Emerytura za mocno uderzyła do głowy?

Donald Trump podczas wywiadu dla "The Clay Travis and Buck Sexton Show" zaczął wychwalać Władimira Putina, dodając, że jego decyzja o uznaniu niepodległości Ługańskiej Republiki Ludowej oraz Donieckiej Republiki Ludowej była "genialna".

Poszedłem wczoraj i zobaczyłem na ekran telewizora, powiedziałem: "to jest genialne"! Putin ogłasza dużą część Ukrainy niepodległą. Och, to wspaniałe - stwierdził Trump.

Były prezydent USA skomentował też wysłanie przez Putna "sił pokojowych" do uspokojenia konfliktu. Decyzja ta również zachwyciła amerykańskiego biznesmena.

Teraz wejdzie tam i będzie strzegł pokoju. To będzie najsilniejsza siła pokojowa. Przydałaby się nam taka na naszej południowej granicy [...] Było tam więcej czołgów, niż kiedykolwiek widziałem - dodał.

Donald Trup stwierdził jednocześnie, że taka sytuacja w czasie jego rządów byłaby "nie do pomyślenia". Biały Dom nie komentuje słów byłego prezydenta, dodając jedynie, że nie należy "brać rad od kogoś kto zachwycał się Putinem i podkreślał, że Krym należy do Rosji.

Rosja zaatakuje na pełną skalę?

Władimir Putin ogłosił w tym tygodniu żądania, które musi spełnić Ukraina, bo... i tu nie wiadomo, co może grozić za zignorowanie tego ultimatum. Przywódca rosyjski żąda, by ukraińskie władze m.in. zrezygnowały z dołączenia do NATO, zdemilitaryzowały cały kraj, a także uznały Krym za terytorium Rosji.

Dla niepodległej, suwerennej Ukrainy i dla mnie jako premiera naszego państwa jest to niemożliwe do spełnienia - poinformował ukraiński premier Denys Szmyhal.

Wcześniej prezydent Rosji ogłosił, że porozumienia mińskie przestały obowiązywać, gdyż zostały "zabite" przez Kijów. Europejscy przywódcy ostrzegają, że to jeszcze nie koniec konfliktu.

Czytaj także