18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska nie może istnieć

ROSJA ZAATAKUJE POLSKĘ? "Mózg Putina" chce wojny

Emilia Waszczuk
07.06.2022  09:53
"Mózg Putina" chce wojny z Polską
"Mózg Putina" chce wojny z Polską Fot: Mehdi Bolourian/Wikipedia/domena publiczna, AP/Associated Press/East News

Polska kolejnym celem Rosji? Najważniejszy doradca Władimira Putina chce ataku. Twierdzi, że Polska i Ukraina muszą zniknąć z map.

Nie dziś, nie jutro, ale za kilka lat, Polska może stać się celem ataku Rosji? Najważniejszy Doradca Władimira Putina chce wojny z naszym krajem. Albo raczej nie wojny, tylko szybkiego podbicia. Tak w trzy dni, jak to planowali w Ukrainie.

Aleksanr Dugin zwany jest "mózgiem Putina" i to nie bez powodu. To on doradza rosyjskiemu tyranowi i ma największy wpływ na podejmowane przez niego decyzje. Jego zdaniem Ukraina nie powinna istnieć i Kreml robi dziś wszystko, by wizję tę wypełnić. Miała być szybka i skuteczna inwazja, ale się nie udało, więc prowadzą krwawą wojnę trwającą już kilka miesięcy. Niestety dla nas, drugim państwem, które według Dugina powinno zniknąć z map, jest Polska.

Aleksandr Dugin nie widzi możliwości, żeby państwa ukraińskie i polskie funkcjonowały, nie mówiąc już o krajach bałtyckich

- ostrzega generał Bogusław Samol z Akademii Sztuki Wojennej w rozmowie z Polsat News.

Polska zagrożona wojną?

Generał Bogusław Samol podkreśla, że dziś jesteśmy stosunkowo bezpieczni. Chroni nast fakt przynależności do NATO, a Rosja nie ma dziś zdolności prowadzenia wojny przeciw całemu sojuszowi.

Czy to oznacza, że Rosja Polski nigdy nie zaatakuje? Nie. Niestety. Przyszłość może przynieść zmiany, tragiczne w skutkach dla Polaków. - To jest w celach Aleksandra Dugina, który doradza pod względem ideologicznym Putinowi - mówi generał Samol.

Wojskowy przypomniał też, że Aleksandr Dugin to człowiek wybitnie niebezpieczny. To z jego traktatów młodzi Rosjanie, przyszli żołnierze, uczą się nienawiści do innych nacji. W swoich mrzonkach przewiduje nawet obalenie Niemiec i podbicie Berlina. Wojnę z Ukrainą uznaje zaś za wybitnie ważną i zapowiada, że jeśli Rosja ją przegra, "świat zamieni się w  ogień".