18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poznaliśmy szczegóły operacji

Doradca Zełenskiego zdradza, jak długo będzie trwała wojna

29.09.2022  16:49
Doradca Zełenskiego zdradza szczegóły
Doradca Zełenskiego zdradza szczegóły Fot: AP/Associated Press/East News

Ołeksij Arestowycz zdradził szczegóły operacji wojskowej na wschodzie Ukrainy. Jak podaje Wirtualna Polska, jego zdaniem wojna potrwa do lata 2023 roku.

Ołeksij Arestowycz, jeden z najbliższych współpracowników Wołodymyra Zełenskiego zdradził w rozmowie z „Bildem” szczegóły toczącego się konfliktu. Uważa, że obecnie Rosja gra na strach, żeby mieć silniejszą rękę przy stole negocjacyjnym.

Arestowycz opisał też, co sądzi o sfingowanych referendach i użyciu broni jądrowej:

Myślę, że [Putin] wyśle dużo żołnierzy do obrony tego obszaru. Mógłby postawić ultimatum mówiące, że broni terytorium Rosji i grozić nam taktyczną bronią jądrową, ale myślę, że to tylko blef. Myślę, że chcą po prostu poprawić swoją pozycję przetargową

- tłumaczył Ołeksij Arestowycz.

Zmobilizowani trafili na maszynkę do mięsa

Arystowicz opowiedział też o pierwszych napotkanych żołnierzach z mobilizacji. - Są słabo wyposażeni, nie mają lekarstw i są uzbrojeni w zardzewiałe karabiny. Nie mają wykształcenia. Są jak uczniowie walczący z zawodowym bokserem. Zniszczyliśmy regularną armię rosyjską. Stracili 70 procent swojej armii. Nie widzę zwycięskiej strategii dla Putina.

Dlatego ukraińscy dowódcy nie przewidują negocjacji z najeźdźcą. Będą walczyć do samego końca. Ten koniec Arestowycz przewiduje na lato 2023 roku.

- Nasz prezydent powiedział dzisiaj, że jeśli Putin zaanektuje nasze terytoria, nie będzie negocjacji. Finito. Zobaczymy to na polu bitwy – podsumował doradca Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz.