18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

apokalipsa

Dorian zrównał Bahamy z ziemią. Połowa wyspy zatopiona

04.09.2019  10:34
Dorian zrównał Bahamy z ziemią. Połowa wyspy zatopiona
Dorian zrównał Bahamy z ziemią. Połowa wyspy zatopiona Fot: AP/Associated Press/East News

Huragan Dorian uderzył w Bahamy i dosłownie zrównał z ziemią połowę wysp. Część gruntów zatopił. Nagrania skutków żywiołu mrożą krew w żyłach.

Co najmniej siedem osób nie żyje, a to dopiero wstępne szacunki po przejściu huraganu Dorian przez Bahamy. Część mieszkańców cały czas uznawana jest za zaginioną. Ponadto do wielu miejsc służby nadal nie mogą się dostać.

To największa katastrofa w historii kraju

- powiedział we wtorek premier Hubert Minnis.

Już teraz wiadomo, że ponad 20 tysięcy budynków zostało uszkodzonych, z czego ponad 13 tysięcy doszczętnie. Część domów została niemal całkowicie zatopiona, kolejne - zrównane z ziemią przez potężny wiatr.

Pół wyspy zniknęło

Największe zniszczenia odnotowano na wyspach Grand Bahama i Aboco. Stolica Bahamów i cała południowa część kraju niemal nie odczuły skutków żywiołu.

To, co po przejściu szokuje chyba najbardziej, to zdjęcia satelity. To z nich dowiadujemy się, jak ogromna część Bahamów znalazła się wskutek powodzi pod wodą. Niemal połowa głównej wyspy zniknęła!

Przeczytaj więcej
Komentarze