18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ALARM

Dramat na Bałtyku. Płonie prom, na pokładzie kilkaset osób

29.08.2022  14:08
Płonie prom na Bałtyku
Płonie prom na Bałtyku Fot: ADAM NOCON/East News

Pożar na Bałtyku! Płonie prom samochodowy płynący do Szwecji. Na pokładzie uwięzionych jest kilkaset osób.

Trwa walka z żywiołem - na Bałtyku doszło do pożaru promu samochodowego płynącego do Szwecji. W akcji ratunkowej udział biorą szwedzkie służby - do tragedii doszło u wybrzeży tego kraju, w pobliżu rezerwatu przyrody Salvorev koło wyspy Gotska Sandön.

Informację o pożarze promu przekazał rzecznik szwedzkiej Administracji Morskiej Jonas Franzen. Poinformował, że na pokładzie promu uwięzionych jest około trzystu osób. Wszczęto apel do wszystkich pobliskich statków i łodzi o pomoc w ewakuacji uwięzionych ludzi. Zaangażowano do niej także trzy helikoptery.

Pożar promu na Bałtyku

Już wiadomo, że do pożaru doszło na obiekcie firmy Stena  pływającym między Nynäshamn w Szwecji a Ventspils na Łotwie. Prom może pomieścić blisko 1000 osób.

Na chwilę obecną sytuacja została opanowana, prom jest zakotwiczony, a ogień udało się ugasić. Ciągle ze statku wydobywają się jednak kłęby dymu. Wszyscy pasażerowie i załoga są bezpieczni, nikt nie został ranny.

Czytaj także