18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat wspinaczy

Groza w Himalajach. "Znalezienie żywych graniczy z cudem"

Wojciech Kozicki
03.11.2021  11:06
Wspinacze zaginieni w Himalajach. Porwała ich lawina w Nepalu?
Wspinacze zaginieni w Himalajach. Porwała ich lawina w Nepalu? Fot: Shutterstock/Christina Fink

Tragedia i chwile grozy w Himalajach. Potwierdzono, że 3 francuskich alpinistów zaginęło wspinając się na Mingbo Eiger Nepalu. Wciąż nie ma z nimi kontaktu. Trwa wyścig z czasem, ich szanse na przeżycie maleją. Czy porwała ich lawina?

Wspinacze Thomas Arfi, Gabriel Miloche i Louis Pachoud zaginęli w Himalajach. Rozpoczęli wspinaczkę 26 października i tego dnia wysłali ostatnie wiadomości do bliskich, oznajmiając, że rozbili biwak na ścianie. Nie wiadomo czy dotarli na szczyt Mingbo Eiger (6017 m n.p.m.) położony w pobliżu Ama Dablam w Nepalu, bo urwał się z nimi kontakt.

Zaginieni w górach. Dramat w Himalajach

Czołowi nepalscy przewodnicy uczestniczą w poszukiwaniu członków francuskiej drużyny wspinaczkowej. Niestety, wciąż nie odnaleziono śladów zaginionych himalaistów. Służby podejrzewają, że porwała ich lawina, więc po tylu dniach znalezienie ich żywych graniczy z cudem.

Już na początku poszukiwań piloci helikoptera dostrzegli, że niedaleko ich ostatniego miejsca pobytu zeszła lawina. Zauważono także porzucony sprzęt, który mógł do nich należeć. Niestety, nie natrafili oni na żaden konkretny trop francuskich wspinaczy – informuje Radio ZET.

Nieoficjalnie mówiło się, że francuscy wspinacze nie mieli wymaganych zezwoleń, ale te plotki już zdementowano. Potwierdzono natomiast, że nie korzystali z usług żadnej z nepalskich agencji organizujących wspinaczki.