18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

masakra

Dramatyczna katastrofa lotnicza. Samolot spadł na miasteczko

19.05.2021  17:01
Dramat na Białorusi. Samolot spadł na miasteczko
Dramat na Białorusi. Samolot spadł na miasteczko Fot: Planeta.pl

W środę 19 maja doszło do dramatycznego wypadku lotniczego. Pod Baranowiczami (Białoruś) rozbił się samolot wojskowy Jak-130,

Katastrofę samolotu Jak-130 potwierdziło Ministerstwo Obrony Białorusi. Do wypadku doszło w miejscowości Baranowicze. W czasie lotu treningowego piloci mieli wykryć usterkę. Jak wynika z komunikatu białoruskich władz, próbowali wywieść maszynę poza granice miejscowości i dopiero gdy upewnili się, że mieszkańcom nie zagraża już niebezpieczeństwo, katapultowali się.

Podczas lotu szkoleniowego załoga wykryła usterkę techniczną. Przejawiając odwagę i bohaterstwo, piloci próbowali wyprowadzić samolot znad miejscowości. Upewniwszy się, że trajektoria samolotu nie przebiegnie przy domach mieszkalnych, piloci katapultowali się

- podało Ministerstwo Obrony Białorusi.

Katastrofa lotnicza. Samolot rozbił się tuż obok domów

Już wiadomo, że obaj piloci ponieśli śmierć. Wiadomo też, że komunikat władz nieco mija się z prawdą. Do sieci trafiły bowiem nagrania, na których widać, że samolot musiał zahaczyć o jeden z budynków i ostatecznie rozbił się na terenie zabudowanym, wśród domów mieszkalnych.

logo Tu się dzieje