18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ile tego będzie?

Dwie dawki to za mało! Wkrótce ruszają szczepienia trzecią

Bartłomiej Ciepielewski
29.03.2021  14:07
Ruszają szczepienia trzecią dawką preparatu
Ruszają szczepienia trzecią dawką preparatu Fot: arda savasciogullari/Shutterstock

Szalejące na całym świecie nowe mutacje koronawirusa sprawiły, że skuteczność obecnych szczepionek jest coraz częściej podważana przez ekspertów. Receptą na ten problem będzie podawanie trzeciej dawki preparatu. Kolejna tura szczepień rusza już niebawem.

Szczegóły dotyczące szczepień trzecią dawką preparatu przeciw COVID-19 ujawniła Wielka Brytania. O ambitnych planach rządu poinformował szef brytyjskiej akcji szczepień, Nadahim Zahawi. Jako pierwsi na dodatkowe szczepienia mogą liczyć medycy oraz seniorzy powyżej 70. roku życia.

Nadchodzą szczepienia trzecią dawką preparatu

Zahawi oznajmił, że rząd spodziewa się aż ośmiu szczepionek, które ochronią przed nowymi mutacjami koronawirusa. Ulepszone preparaty mają trafić do kraju już na początku września.

Do tej pory Brytyjczycy byli szczepieni preparatami Pfizer i AstraZeneca. W przyszłym miesiącu do tego grona dołączy amerykańska Moderna. W Wielkiej Brytanii pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już 29,3 mln osób, czyli ponad 55 procent dorosłej populacji kraju.

Program szczepień opracowany przez brytyjski rząd przynosi korzystne efekty. Dobowa liczba zakażeń koronawirusem waha się między 4800 a 6800 przypadków, co na tak duży kraj jest bardzo obiecującym wynikiem. Brytyjczycy już niebawem będą mogli odetchnąć z ulgą i powrócić do normalnego, spokojnego życia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej