18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

To miała być ochrona przed koronawirusem. 5-miesięczne dziecko nie żyje

28.05.2020  12:52
To miała być ochrona przed koronawirusem. 5-miesięczne dziecko nie żyje
To miała być ochrona przed koronawirusem. 5-miesięczne dziecko nie żyje Fot: Kristina Bessolova/Shutterstock

Dziecko straciło życie, chociaż jego rodzice wierzyli, że zamiast tego zyska ochronę swojego zdrowia. Dramat na Dominikanie przechodzi ludzkie pojęcie. 

Dziecko, które miało zaledwie 5 miesięcy, straciło życie po tym, jak jego rodzice podali mu krew żółwia do wypicia, w ramach walki z koronawirusem. Do szpitala trafili również oni oraz ich starsze, 7-letnie dziecko. Maleństwa nie udało się uratować.

Dziecko zmarło po wypiciu krwi żółwia

Rodzice pochodzący z Dominikany wierzyli, że krew żółwia ochroni ich dziecko przed koronawirusem. Według doniesień lokalnych mediów, miksturę z krwi gada polecił im haitański szaman. 

Tego rodzaju przypadki są powodowane przez osoby, które uważają, że te napoje mogą mieć właściwości lecznicze, ale mogą okazać się śmiertelne

- mówiła dyrektorka szpitala Dahiana Volquez.

To już kolejna tragedia w tej samej rodzinie. W sierpniu 2012 roku czworo dzieci zmarło po pobycie u tajemniczego lekarza, który twierdził, że jest w stanie wyleczyć je z choroby. Matka była przekonana, że są one opętane, a "medyk" by "wypędzić diabła" wielokrotnie je bił.

W głowie się nie mieści, że w XXI w. ludzie wciąż wierzą w takie gusła.

Przeczytaj więcej
Komentarze