18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuchła epidemia

Ebola powraca. Wirus zabił kolejne osoby

Wojciech Kozicki
01.06.2020  19:26
Ebola w Afryce powraca - rośnie liczba ofiar
Ebola w Afryce powraca - rośnie liczba ofiar Fot: ap/Associated Press/East News

Koronawirus to nie jedyna plaga, która obecnie nam zagraża. Minister zdrowia Demokratycznej Republiki Konga potwierdza, że powraca stara mordercza epidemia. Ebola znowu zabija, potwierdzono kolejne przypadki śmiertelne!

Wirus Ebola powrócił Demokratyczna Republika Konga (DRK) ogłosiła 1 czerwca, że są nowe ogniska zachorowań w kraju, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do 4.  Jak ustalono, pierwszy zgon z powodu tej choroby nastąpił 18 maja.

Ebola w Afryce - nowa epidemia

Władze apelują, by nie wpadać w panikę. Ostrzegają jednak, że nie można dotykać rzeczy należących do osób, które chorowały, zmarły, miały gorączkę lub krwawiły. Służby proszą również, by nie witać się uściskiem dłoni.

Wirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. Poprzednie ognisko wirusa Ebola wykryto na wschodzie kraju. Tym razem pojawił się on jednak w prowincji Equateur, a więc 1000 kilometrów dalej na zachód.

Minister zdrowia Eteni Longondo poinformował w poniedziałek, że ebolę wykryto w zachodniej Prowincji Równikowej, w odległości ponad 1000 km od epidemii na wschodzie kraju. Cztery zgony stwierdzono w mieście Mbandaka, stolicy Prowincji Równikowej, około 600 km na północ od stolicy kraju Kinszasy – pisze radiozet.pl.

W regionie Equateur poprzednie epidemia wirusa Eboli wybuchła w 2018 roku w przemysłowym zagłębiu w Bikoro. Wówczas zainfekowane zostało tam 53 osoby, a zmarło 29. Służby pokonały chorobę w sierpniu tego samego roku.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze