18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Ebola wstrząśnie światem. Na jaw wychodzą STRASZNE sekrety WHO

30.09.2020  20:49
WHO i ebola - największe problemy Konga
WHO i ebola - największe problemy Konga Fot: Syda Productions/Shutterstock

Ebola szaleje w Demokratycznej Republice Konga. Tymczasem 50 kobiet z tego regionu oskarża pracowników WHO o rzeczy przerażające. Kolejna epidemia i brak zasad moralnych już wkrótce wstrząsną światem?

O WHO jest wyjątkowo głośno, odkąd na świecie panuje pandemia koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia robi, co może by zatrzymać COVID-19. Kiedy my walczymy tylko z patogenem z Wuhan, na świecie jest jeszcze więcej epidemii.

Najbardziej jaskrawym przykładem jest tutaj Ebola, która pustoszy Demokratyczną Republikę Konga. WHO również ma tam swoich pracowników, którzy powinni starać się zatrzymać patogen i wyciszyć zarazę. Teraz jednak na jaw wychodzą niewygodne fakty.

50 kobiet z kraju opanowanego przez Ebolę skarży się na nieobyczajne i skandaliczne zachowanie pracowników WHO. Padł zarzut, że wykorzystywali oni kobiety seksualnie. Mężczyźni mieli proponować lub zmuszać je do stosunków w zamian za pracę. 

Skandal w WHO. Ebola i wykorzystywanie seksualne

WHO zobowiązała się do zbadania zarzutów kierowanych w stosunku do ich pracowników. Dotyczą one okresu od 2018 do marca tego roku. Agencja informacyjna New Humanitarian i Fundacja Thomson Reuters przeprowadziły trwające prawie rok dochodzenie. 

Kobiety opowiadały o wielu przypadkach skandalicznych nadużyć. Pokrzywdzone twierdzą, że głównie lekarze zmuszali lub namawiali je do współżycia seksualnego w zamian za pracę. Kiedy odmawiały - umowy miałby być z nimi natychmiast rozwiązywane.

Działania rzekomo popełnione przez osoby identyfikujące się jako pracownicy WHO są niedopuszczalne i będą szczegółowo zbadane. Każda osoba zidentyfikowana jako zaangażowana zostanie pociągnięta do odpowiedzialności i poniesie poważne konsekwencje, w tym natychmiastowe zwolnienie

- twierdzi w specjalnym oświadczeniu WHO.

Jedna z wykorzystanych kobiet miała zajść w ciążę w wyniku tych skandalicznych praktyk. Chodzi o 25-letnią kobietę wykorzystaną przez jednego z lekarzy. 

Zamknął drzwi i powiedział mi: jest warunek. Musimy teraz uprawiać seks. Zaczął zdejmować ze mnie ubranie. Cofnęłam się, ale on nie przestawał i dalej ściągał moje ubranie. Zacząłem płakać i powiedziałam mu, żeby przestał. Nie przestawał. Otworzyłam więc drzwi i wybiegłam na zewnątrz

- mówiła pokrzywdzona.

Inna z grupy tych pokrzywdzonych kobiet, 32-latka miała zostać zaproszona do hotelu na poradę medyczną. Po wypiciu zaproponowanego jej, bezalkoholowego napoju - obudziła się naga i sama w pokoju hotelowym, podejrzewając, że została zgwałcona.

Takie rzeczy nie powinny się dziać w cywilizowanym świecie. Jeśli okażą się prawdą, mamy nadzieję, że WHO wyciągnie odpowiednie konsekwencje od potworów, którzy potrafili wykorzystać ludzki strach i zaufanie do niecnych celów.

Przeczytaj więcej
Komentarze