Wielka tragedia

Tragiczny POŻAR KOŚCIOŁA. Zginęło co najmniej 41 osób

14.08.2022  14:46
Egipt: 41 osób zginęło w pożarze kościoła
Egipt: 41 osób zginęło w pożarze kościoła Fot: LUKASZ SOLSKI/East News

Wielka tragedia w Kairze w Egipcie. Doszło do niespodziewanego pożaru kościoła, w wyniku którego życie straciło co najmniej 41 osób. Wciąż docierają do nas informacje o kolejnych ofiarach.

Kiedy dzieje się taka tragedia, zawsze ciężko sobie uzmysłowić, jak mogło do tego dojść. Niestety, dzisiejszy dzień obfituje w wyjątkowo tragiczną informację ze świata. Doszło do makabry w Kairze w Egipcie.

Co najmniej 41 osób zginęło w niedzielę w wyniku pożaru kościoła koptyjskiego w Kairze, a ponad 14 zostało rannych. Według wstępnych ustaleń w świątyni zapaliła się prawdopodobnie instalacja elektryczna

- podaje agencja Associated Press, cytując źródła policyjne.

Egipt: 41 osób zginęło w pożarze kościoła

Na początku informowano o 40 rannych, ale niestety tragedia ma większą skalę niż sądziliśmy. Pożar wybuchł podczas nabożeństwa w kościele Abu Sefein (św. Merkurego z Cezarei Kapadockiej) w Imbabie, gęsto zaludnionym, dalekim przedmieściu Kairu. Nie było gdzie uciekać od ognia.

Spanikowany tłum również przyczynił się do tragicznych zgonów. To prawdopodobnie on stratował niektórych uciekających. W akcji ratunkowej wzięło udział 15 wozów strażackich i liczne ambulanse.

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi złożył telefonicznie kondolencje patriarsze Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego Tawadrosowi II

- poinformowały prezydenckie służby prasowe.

My również współczujemy rodzinom ofiar.

Czytaj także