18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bestialstwo Rosjan

Egzekucja cywilów w Buczy. Dziennikarze opublikowali nagranie

20.05.2022  10:15
Dziennikrze ujawnili nagranie z Buczy
Dziennikrze ujawnili nagranie z Buczy Fot: The New York Times/Twitter

Dziennikarze "The New York Times" dotarli do nagrań miejskiego monitoringu w Buczy. Zarejestrowane przez kamery, przerażające obrazy są dowodem na okrucieństwo okupantów, ukazujące sposób, w jaki mordowano tam ukraińskich cywilów.

Nagranie ujawnione przez "NYT" przedstawia rosyjskich żołnierzy, którzy prowadzą około ośmiu Ukraińców, celując w nich z broni. Dziennik zaznacza, że film ten nagrano kilka minut przed egzekucją.

Według relacji świadków, mężczyźni widoczni na nagraniu zostali zaprowadzeni pod jeden z budynków biurowych. Tam słychać było huk wystrzałów, a schwytane osoby nigdy już nie wróciły.

Masakra w Buczy

Dziennikarze opublikowali także wideo z drona zarejestrowane dzień później. Widać na nim kilka leżących ciał nieopodal biurowca oraz dwóch rosyjskich żołnierzy stojących na warcie.

Wśród ciał można dostrzec jasnoniebieską kurtkę, taką samą, jaką miał na sobie jeden z więźniów prowadzonych przez Rosjan. To jeden z pierwszych, tak wyraźnych dowodów, potwierdzających masowe mordowanie Ukraińców w Buczy.