18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

Przerażająca eksplozja autobusu. Przybywa ofiar śmiertelnych

30.05.2021  11:01
Zamach terrorystyczny w Afganistanie
Zamach terrorystyczny w Afganistanie Fot: Planeta.pl

Do eksplozji autokaru doszło w afgańskim mieście Czarikar. Lokalne służby informują o trzech ofiarach śmiertelnych oraz kilkunastu rannych. Do zamachu nie przyznaje się żadna ze zmilitaryzowanych grup.

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych po eksplozji autokaru, do której doszło w mieście Czarikar w Afganistanie. Szczegóły na temat tragicznego zdarzenia przekazało tamtejsze Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego.

W sobotniej eksplozji autobusu, który przewoził nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Al-Biruni, zginęło trzech wykładowców, a 15 odniosło rany. Stan kilku osób  jest krytyczny - przekazał szef resortu.

Do podłożenia bomby w autokarze nie przyznaje się żadna ze zmilitaryzowanych grup, działających na terenie kraju. Mimo nadchodzącego terminu wycofania wojsk NATO z Afganistanu, cały czas aktywnie działają tam organizacje terrorystyczne.

Zamach w Afganistanie

Zdaniem amerykańskiego dowództwa, talibowie nie zamierzają spełnić zawartych w Waszyngtonie zobowiązań do deeskalacji trwającego konfliktu. Rzecznik talibów nie przyznaje się do tego zamachu.

Stacja BBC poinformowała, że ugrupowanie znowu koncentruje się na rozszerzaniu wpływów, zdobywając kolejne tereny w pobliżu Kabulu. W części kraju nadal bez przeszkód funkcjonują bojówki Państwa Islamskiego mimo że podpisany z talibami układ zakładał rozbicie tej grupy. Z kolei Al-Kaida głosi, że wycofanie wojsk amerykańskich nie zakończy walk tej formacji przeciw USA i ich sojusznikom.