18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Totalny chaos

KRWAWA MASAKRA W WIĘZIENIU. Zginęły 44 osoby, setki uciekinierów

10.05.2022  19:43
Brutalne zamieszki w ekwadorskim więzieniu
Brutalne zamieszki w ekwadorskim więzieniu Fot: kittirat roekburi/Shutterstock

Prokuratura generalna poinformowała o 44 ofiarach krwawych zamieszek w zakładzie karnym Bellavista w Ekwadorze. Korzystając z zamieszania, z więzienia uciekło ponad 200 osób. Służby nadal poszukują kilkudziesięciu uciekinierów.

W jednym z ekwadorskich zakładów karnych doszło do brutalnej walki gangów. Służby informują o znalezieniu 41 ciał na terenie więzienia. Pozostałe 3 osoby zmarły w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń.

Zamieszki w Ekwadorze

Według informacji przekazanych przez lokalne media do tragicznych zdarzeń doszło w poniedziałek rano. Osadzeni, którzy rozpętali bitwę na śmierć i życie, należeli do dwóch gangów tzw. R7 oraz Wilków.

Ekwadorska telewizja Tele Sur podała, że policjantom do tej pory udało się schwytać 115 osób, które korzystając z zamieszania, uciekły z więzienia. Około 100 uciekinierów nadal pozostaje na wolności.

Lokalne media zaznaczają, że głównym zakład w prowincji Santago Domingo de los Tsachilas jest przeludniony, przez co pracownicy mają kłopoty z utrzymaniem tam porządku. W placówce przewidzianej na 1100 więźniów przebywa około 1700 osadzonych.