18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Musk ma mózg?

Musk chce, by Ukraina się poddała. "Krym dla Putina"

Wojciech Kozicki
04.10.2022  10:17
Rozbiór i kapitulacja Ukrainy - Elon Musk ma pomysł na pokojowy koniec wojny
Rozbiór i kapitulacja Ukrainy - Elon Musk ma pomysł na pokojowy koniec wojny Fot: East News/ Carina Johansen / NTB / AFP

Elon Musk to nie tylko Tesla, SpaceX i robot Primus. To także kontrowersyjne wypowiedzi o geopolityce. Twórca PayPal i Neuralink ogłosił jak zakończyć wojnę w Ukrainie. Strona ukraińska jest oburzona słowami miliardera. Tak bardzo skupia się ostatnio na rozwoju sztucznej inteligencji, że zapomniał o własnej...

Elon Musk ma umysł, który sięga Marsa i kolonizacji odległych planet. Jednak jego głupota bywa całkiem przyziemna. Właśnie zaproponował „plan pokojowy” i sugeruje jak zakończyć wojnę w Ukrainie. Jak zatrzymać rozlew krwi i rosyjską napaść? To proste! Wystarczy  kapitulacja i rozbiór Ukrainy…

Elon Musk o wojnie w Ukrainie. Szokująca wypowiedź

Elon Musk zaproponował na Twitterze negocjacje pokojowe między Rosją a Ukrainą. Po pierwsze, filantrop proponuje ponowne referenda w anektowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy. Tym razem miałaby odbyć się jednak pod nadzorem ONZ. Ukraina miałaby zostać uznana za neutralną. Musiałaby także w zamian za pokój oddać Putinowi Krym. Nie wyklucza jednak, że może wybuchnąć wojna nuklearna.

Musk myśli o eksploracji i kolonizacji kosmosu. Wydaje się jednak, że jego głupota już teraz jest nie z tej ziemi.

Ta wypowiedź wywołała oczywiście oburzenie Ukrainy. Postulaty Elona Muska skomentował z przekąsem przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ruslan Stefanczuk.

Pokój Ukraina-Rosja (lepszy od Elona Muska): Rosja wycofuje się z Ukrainy, Moskwa powinna zostać sprzedana Chinom i znika z Ziemi, tak jak ma to miejsce od 1147 r. (aż do pomyłki Jurija Dolgorukiego), Rosja płaci odszkodowania Ukrainie za wszystko, co zrobiła, Ukraina odzyskuje status nuklearny – na Twitterze odpowiedział Muskowi Stefanczuk.

Nie można jednak zapomnieć, że Elon Musk wysłał Ukrainie wsparcie w postaci pełnej anten do odbioru internetu satelitarnego Starlink, które mogą być zasilane nawet z gniazdka samochodowego. Teraz zaapelował o dążenie do pokoju, bo jego zdaniem, biorąc pod uwagę możliwości mobilizacyjne Rosjan, Ukraina ma małe szanse, by wygrać wojnę.

logo Tu się dzieje