Lekarze dali zakaz

Dramat Elżbiety II. Królowa już nie "dziabnie"

Wojciech Kozicki
20.10.2021  13:51
Królowa Elżbieta II ma zakaz picia alkoholu. Czy to poprawi jej stan zdrowia?
Królowa Elżbieta II ma zakaz picia alkoholu. Czy to poprawi jej stan zdrowia? Fot: Tim Rooke / Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II narzeka ostatnio na coraz gorszy stan zdrowia. Doszło do tego, że lekarze mają dla Królewskiej Mości szokujące zalecenie zdrowotne. Znana jest z tego, że lubi popijać różne alkohole, ale teraz będzie musiała zmienić swoje nawyki. Tradycyjny kieliszek martini na sen to już przeszłość.

Jak czuje się Elżbieta II? Niestety, lekarze mają dla niej smutne wiadomości. 95-letnia Monarchini nie może pić alkoholu (wyjątkiem są specjalne okazje). Warto przypomnieć, że królowa znana jest z tego, że codziennie przed snem pije drinka lub kieliszek wina. Czy 95-letnia władczyni da radę podporządkować się lekarzom i zostanie abstynentką?

Elżbieta II ma ZAKAZ PICIA ALKOHOLU. Koniec z drinkami

Informację o alkoholowych restrykcjach królowej zostały przekazane przez „Vanity Fair”. Ujawniono również, że przymusowa abstynencja nie jest podobno związana ze stanem zdrowia królowej, ale ma wynikać z dbania o jej dobrą formę, ponieważ jesienią czeka ją wiele królewskich obowiązków. Jej harmonogram ma być bardzo napięty do Bożego Narodzenia, a w przyszłym roku czekają ją huczne obchody platynowego jubileuszu na tronie. Tymczasem lekarze już zdecydowali o odwołaniu ważnej podróży Elżbiety II.

„Vanity Fair” informuje, że królowa rzadko była widoczna z alkoholem podczas publicznych uroczystości, ale prawdopodobnie w „większość wieczorów” pijała przed snem wytrawne martini, czy kieliszek wina do kolacji. Teraz jednak będzie musiała zrezygnować z tej przyjemności – informuje Wprost.
Czytaj także