18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Liczba chorych rośnie - będzie masakra?

Nowa choroba zaatakowała. To epidemia ostateczna?

Wojciech Kozicki
03.01.2020  16:43
Epidemia w Chinach - nowa choroba gorsza niż SARS?
Epidemia w Chinach - nowa choroba gorsza niż SARS? Fot: Mark Campbell/REX FEATURES/East News - zdjęcie zrobione podczas epidemii SARS w Chinach

Czeka nas zabójcza światowa epidemia? Nowa choroba zaatakowała w Chinach w mieście Wuhan w prowincji Hubei. Nieznana do tej pory infekcja płuc dopadła już 27 osób, a lekarze są bezradni. Czy realizuje się scenariusz filmu „12 małp”?

Jeszcze niedawno naukowcy ostrzegali, że lada moment zaatakuje tajemnicza choroba X, która zniszczy ludzkość. Czyżby tragedia właśnie się zaczęła? W Chinach szaleje tajemnicza choroba płuc i mówi się już o epidemii gorszej od ataku SARS, chociaż „Dziennik Ludowy” uspokaja, że nie ma jeszcze powodu do obaw.

Zabójcze owoce morza

Nie ustalono jeszcze źródła infekcji. Większość chorych osób odwiedziła jednak targ rybny w Wuhan i jadła tamtejsze owoce morza. Wszyscy są obecnie odizolowani i mają podobne objawy – wysoką gorączkę i problemy z oddychaniem. Specjaliści z całych Chin szukają sposoby, by skutecznie walczyć z nową chorobą.

Epidemia SARS (Severe Acute Respiratory Syndrom) wybuchła w Azji w 2002 roku. Odnotowano wówczas ponad 8 tys. zachorowań w 30 krajach, a 774 przypadki okazały się śmiertelne. „Wirtualna Polska” przypomina, że wówczas wirus najprawdopodobniej przeniósł się na ludzi z niewielkiego drapieżnika o nazwie łaskun chiński.

Czytaj także
Przeczytaj więcej