18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemia nadciąga

Epidemia w Chinach. Ponad 17 tys. zakażonych koronawirusem

03.02.2020  12:14
Epidemia w Chinach. Ponad 17 tys. zakażonych koronawirusem
Epidemia w Chinach. Ponad 17 tys. zakażonych koronawirusem Fot: NHAC NGUYEN/AFP/East News

Epidemia w Chinach jest coraz bardziej przerażająca. Nowe dane dotyczące liczby zakażonych i zmarłych osób są absolutnie dramatyczne. Koronawirus dla nikogo nie ma litości. 

Epidemia w Chinach nabiera rozpędu. Koronawirus pokazuje, jak bardzo jest niebezpieczny. Według nowych danych narodowej komisji zdrowia w tym kraju - sytuacja stała się dramatyczna.

Epidemia w Chinach nabiera rozpędu

W poniedziałek rano czasu lokalnego liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 361. Zarażonych natomiast jest już ponad 17 tys. osób. Najwięcej zgonów notuje się w Wuhan, w którym wybuchła epidemia. Jeden zgon nastąpił w środkowych Chinach i jeden na Filipinach - poza Chinami. 

Zaledwie dobę wcześniej władze mówiły o 304 ofiarach śmiertelnych oraz 14 380 przypadkach zakażenia. To daje nam do myślenia, jak poważna jest sytuacja i jak szybko rozprzestrzenia się choroba. 

Koronawirus dotarł już do Europy. Jak na razie nigdzie nie wywołał równie zjadliwej epidemii, co w Chinach, ale wszystko jest przed nim. Nowe odkrycie dotyczące tego, że patogen może nie dawać żadnych objawów - jest wyjątkowo mocno niepokojące.

Chińskie władze starają się odciąć drogę dalszego rozprzestrzeniania wirusa, m.in. odcinając Wuhan od świata za pomocą kwarantanny. 

Przeczytaj więcej
Komentarze