18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ERUPCJA

2020 nie powiedział ostatniego słowa! Zginie pół świata?!

14.12.2020  15:24
Włochy: Wulkan Etna wybucha
Włochy: Wulkan Etna wybucha Fot: Wead/Shutterstock

Etna - wielki włoski wulkan budzi się do życia. W roku 2020 nie jest to dobra informacja. Wygląda na to, że mnóstwo ludzi znalazło się właśnie w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Na Sycylii odnotowano już ponad 17 wstrząsów sejsmicznych. 

Etna jest wulkanem, który większość z nas zna ze szkolnych podręczników. Do tej pory nie stanowił on zagrożenia dla ludzkości - spokojnie spał na malowniczej Sycylii. Niestety, do czasu. Teraz Włosi drżą ze strachu - gigant budzi się do życia.

Rok 2020 pokazał nam dobitnie, jak źle potrafi się dziać na świecie. Konflikty zbrojne, pandemia koronawirusa i widmo niebezpieczeństwa czającego się na nas na każdym kroku - to zdecydowanie mało optymistyczny obrazek.

Włochy: Wulkan Etna budzi się do życia

Tymczasem wulkan Etna na sam koniec tego trudnego roku - postanowił wtrącić swoje trzy grosze. Jak donoszą światowe media - w ciągu doby na Sycylii odnotowano aż 17 wstrząsów sejsmicznych, które świadczą o rosnącej aktywności legendarnego kolosa.

Jeśli on wybuchnie - duże niebezpieczeństwo czeka nie tylko Włochy, ale również pół świata. Erupcja wulkanu nie pozostaje obojętna dla klimatu. Największy wulkan Europy zdecydowanie byłby ogromnym zagrożeniem w chwili wybuchu - nawet dla nas.

Erupcja wulkanu już następuje - z dwóch jego szczelin - chociaż nie ma jeszcze niszczycielskiej siły. Każdy, kto słyszał o tym, w jaki sposób zniszczone zostały Pompeje - wie doskonale, że z wulkanami nie ma żartów. Przed pierwszym, obecnie zaobserwowanym wybuchem Etny odnotowano również trzęsienie ziemi o silne 2,7 stopnia w skali Richtera.

Poprzednio Etna dała o sobie znać w roku 2017, kiedy to jej wybuch ranił 10 osób. W tym roku może być zdecydowanie gorzej, dlatego nic dziwnego, że wszystkie media włoskie rozpisują się właśnie o tak dużym zagrożeniu. 

Boicie się?