18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra nadchodzi

Euro2020: Wirus Delta zaatakował kibiców. Pandemia się wznowi?

25.06.2021  14:48
Euro2020: Wirus Delta szaleje na trybunach
Euro2020: Wirus Delta szaleje na trybunach Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Euro2020 budzi wielkie, sportowe emocje. Niestety, może się okazać, że poza wzbudzaniem uczuć ekscytacji, przyniesie nam jeszcze ogromne ilości strachu i ludzkich dramatów. Niebezpieczny wariant Delta koronawirusa szaleje wśród kibiców.

Euro2020 odbyło się rok później z uwagi na pandemię koronawirusa. Niestety, teraz może okazać się, że decyzja o tym, żeby w ogóle podjęto się organizacji mistrzostw, może przynieść nam straszliwe konsekwencje.

Wśród kibiców szaleje wirus Delta, który stanowi dla nas niesamowicie poważne zagrożenie. Jeśli faktycznie stanie się on dominującym wariantem w Polsce - powróci nie tylko lockdown, ale ciągłe zagrożenie naszego życia i zdrowia. Taka ewentualność przeraża nawet najdzielniejsze jednostki. 

Euro2020: Rozniesie się wirus Delta?!

Na razie potwierdzono, że trzech kibiców z Dani wróciło do kraju z zakażeniem wirusem Delta, który został przez nich złapany podczas meczu z Belgią na Euro2020. Z tej przyczyny, do szczegółowych badań zaproszono 4 tys. osób siedzących w zagrożonych sektorach.

Patrząc też na to, co dzieje się w Rosji i Anglii, trudno być optymistą, że kluczowa faza Euro przebiegnie bez covidowych problemów. W tych krajach wirus Delta już naprawdę mocno się rozszalał. Niestety, minie co najmniej kilka tygodni, zanim Duńska Agencja ds. Bezpieczeństwa Pacjentów zorientuje się, jak bardzo wariant Delta rozprzestrzenił się podczas trzech meczów Euro rozegranych dotychczas w Kopenhadze.

Prawdopodobne jest, że ci kibice zainfekowali się, stojąc blisko osoby lub osób roznoszących infekcje w kolejkach do toalety, do napojów lub w drodze na stadion, czy wychodząc z niego

- mówiła Anette Lykke Petri, dyrektor Duńskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Pacjentów.

Być może to samo czeka nas w Polsce. Nasza drużyna nie wyszła z fazy grupowej, ale wystarczy już to, że właśnie podczas jej rozgrywek na trybunach znajdowało się wielu polskich kibiców, którzy teraz wracają do kraju. 

Nie wiadomo, czy szczepionki są skutecznie w starciu ze znacznie bardziej niebezpiecznym zaraźliwym wirusem Delta. Miejmy nadzieję, że uda nam się jakimś cudem uniknąć losu Anglii i Rosji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej