18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spustoszenie totalne

Europa tonie. Wenecja to był dopiero początek, teraz zaczął się dramat

28.11.2019  20:27
Europa tonie. Wenecja to był dopiero początek, teraz zaczął się dramat
Europa tonie. Wenecja to był dopiero początek, teraz zaczął się dramat Fot: EMBLEMA/REPORTER

Europa już niedługo może znaleźć się pod wodą. Wygląda na to, że powodzie w Wenecji to był dopiero początek. Przed nami o wiele większy dramat. 

Europa jest doszczętnie pustoszona przez powodzie. Żywioł zaatakował nasz kontynent i nie ma nawet odrobiny litości. Jest tak bardzo źle, że ludzie już teraz boją się wychodzić z domów.

Żywioł już od jakiegoś czasu mocno się rozszalał. Wszyscy wiemy, co wydarzyło się w Wenecji. Okazuje się jednak, że to nie jedyne miejsce, które nawiedził blady strach.

Europa może znaleźć się pod wodą!

We Francji z uwagi na powodzie zginęły dwie osoby, a co najmniej jedna zaginęła. Wysokie, powodziowe fale zatapiały samochody i zamieniły drogi w rzeki. Ulewne deszcze doprowadziły do dramatu w dwóch departamentach: Var oraz Alpach Nadmorskich na południowym wschodzie kraju.

Cztery osoby zginęły również w Grecji. Wszystko spowodowały skrajnie ulewne deszcze, które nawiedziły kraj. Dwie pierwsze ofiary żywiołu utonęły w poniedziałek o świcie, kiedy podczas burzy zatonęła ich żaglówka na przystani w miasteczku Antirio. Dwie kolejne zginęły później, gdy sztorm dotarł do wysp we wschodniej części Morza Egejskiego. 

Pod wodą znajdują się również niektóre części Włoch. Z Alessandrii na południu Turynu, ewakuowano 200 osób. Ratownicy robili co mogli, by uratować jak największą liczbę zaginionych osób.

Polska na razie nie jest zagrożona takimi zjawiskami atmosferycznymi, jednakże nie należy zapominać, że pogoda bywa wybitnie kapryśna i dziś możemy być obserwatorami smutnych historii z innych części Europy - a jutro to nas może dotknąć taka sprawa. 

logo Tu się dzieje