18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec z łapówkami?

Szczepionkowy przekręt! Lekarze wykiwali pacjentów

08.11.2021  16:28
Szczepionkowy przekręt w Grecji
Szczepionkowy przekręt w Grecji Fot: Nikolay Litov/Shutterstock

Rośnie liczba osób zgłaszających się po fałszywe szczepienia przeciw COVID-19. Łapówki dla lekarzy wstrzykujących sól fizjologiczną zamiast właściwego preparatu sięgają nawet 400 euro. Jak się okazuje, osoby, które "przekupiły" personel i tak otrzymują prawdziwy zastrzyk na koronawirusa.

Przeciwnicy szczepień nie mają łatwego życia w Grecji. Na terenie kraju obowiązują surowe obostrzenia dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19. Antyszczepionkowcy próbują obejść prawo, prosząc lekarzy, by wstrzyknęli im zwykły roztwór soli fizjologicznej. Łapówki przy tego typu ofertach wynoszą mniej więcej 400 euro (około 1,8 tysiąca złotych).

Jak informuje grecka Mega TV, medycy przechytrzyli przeciwników szczepień. Większość z nich przyjmuje pieniądze, po czym podaje im prawdziwą szczepionkę. Dzięki temu nikt nie oskarży placówek o fałszerstwa, a lekarze czerpią korzyści z głupoty niektórych pacjentów.

"Fałszywe" szczepionki w Grecji

Według gazety Tovima "fałszywe" szczepienia oferowało około 300 medyków. Ponad 100 tysięcy Greków próbowało uzyskać w ten sposób certyfikat covidowy.

Cały proces podawania szczepionki przeciw COVID-19 przeciwnikom szczepień jest w pełni zgodny z procedurami. Zatem w przypadkach pozywania placówek medycznych, antyszczepionkowcy musieliby przyznać się do oferowania łapówek i namawiania do fałszowania dokumentacji.