18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Maszyna się rozbiła. Wiele ofiar

Katastrofa lotnicza. "Wyskakiwali z lecącego samolotu"

Wojciech Kozicki
05.07.2021  11:20
Filipiny, katastrofa lotnicza. "Wyskakiwali z lecącego samolotu"
Filipiny, katastrofa lotnicza. "Wyskakiwali z lecącego samolotu" Fot: Michal Dubiel/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne, samolot C-130

Katastrofa lotnicza na Filipinach. Wojskowy C-130 rozbił się w niedzielę w górach na wyspie Jolo. Żołnierze byli świadomi, że się rozbiją i WYSKAKIWALI Z SAMOLOTU!

Katastrofa samolotu na Filipinach. W niedzielę rozbiła się maszyna C-130 filipińskich sił zbrojnych transportująca żołnierzy. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych i rannych osób. Wiele osób, świadomych rychłej śmierci, zdecydowało się wyskoczyć z lecącego samolotu. Filipińskie media piszą o największej katastrofie od 30 lat.

Katastrofa lotnicza na Filipinach. Eksplozja i wiele ofiar

Podano, że wojskowy samolot transportował 96 żołnierzy z południowego miasta Cagayan de Oro. Samolot podczas lądowania ominął pas i próbował odzyskać moc. Nie udało się, maszyna rozbiła się i stanęła w płomieniach, doszło do potężnej eksplozji. Zginęło 47 osób, a 49 zostało rannych.

Do internetu trafiły zdjęcia płonących elementów samolotu porozrzucanych wśród drzew kokosowych. Wciąż oficjalnie nie wiadomo jaka była przyczyna katastrofy, ale wstępnie wykluczono, że ktoś zestrzelił samolot. Pojawiły się takie podejrzewania, ponieważ siły rządowe od kilkudziesięciu lat walczą w większości muzułmańskiej prowincji Sulu z bojownikami z islamistycznej organizacji Abu Sajaf. Jak podaje Reuters, żołnierze z samolotu "lecieli, by walczyć z terroryzmem".

CNN pisze, powołując się na świadków, że załoga, jak i pasażerowie znajdujący się na pokładzie maszyny musieli być świadomi nieuchronnej katastrofy. Niektórzy decydowali się na skok z lecącego samolotu. Nie wiadomo, ile konkretnie osób to zrobiło – podaje rmf24.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej