18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabiła 11 osób

Wódka śmierci zbiera żniwo. Powoduje PRAWDZIWE zgony

23.12.2019  14:46
Wódka śmierci zbiera żniwo. Powoduje PRAWDZIWE zgony
Wódka śmierci zbiera żniwo. Powoduje PRAWDZIWE zgony Fot: Shutterstock

Popularna wódka jest śmiertelnie niebezpieczna - alarmują władze. Trunek zabił już co najmniej 11 osób, zatruło się nim kilkaset. Bilans może wzrosnąć.

Mordercza wódka? Tak, wszyscy wiemy, że ten wysokoprocentowy trunek prowadzi do zgonów, tym razem nie chodzi nam jednak o stan upojenia, w którym człowiek traci przytomność, a o prawdziwą śmierć.

Wódka z mleczka kokosowego - lambanog - będąca niezwykle popularnym napojem wyskokowym na Filipinach, zbiera śmiertelne żniwo. Już wiadomo o 11 ofiarach śmiertelnych i kilkuset osobach, które po zatruciu trunkiem trafiły do szpitali.

Zabójcze imprezy świąteczne

Seria zgonów i ciężkich zatruć nastąpiła w czasie wzmożonych, świątecznych imprez firmowych. To na nich Filipińczycy raczyli się lambanogiem, niektórzy wręczali go sobie jako świąteczny prezent, rozprzestrzeniając truciznę.

Felerna partia alkoholu została wyprodukowana w Rizal w prowincji Laguna. To tam i w Quezon odnotowano największą liczbę zatruć.

Jak na razie nie wiadomo, dlaczego alkohol zatruł ponad 300 osób - dopiero na poniedziałek zaplanowano bowiem przebadanie próbek. Wstępnie służby podejrzewają jednak, że do produkcji trunku użyto niebezpiecznego dla ludzi metanolu.