18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skok przez płot?

Finlandia ma dość Ruskich. Postawią MUR NA GRANICY

29.09.2022  17:51
Finlandia chce ogrodzenia na granicy z Rosją
Finlandia chce ogrodzenia na granicy z Rosją Fot: FREDERICK FLORIN/AFP/East News

Jak podaje Wirtualna Polska, Finlandia nie będzie wpuszczać na swoje terytorium Rosjan – taka decyzja zapadła 29 września w Helsinkach. Ale to nie wszystko – Finowie rozważają budowę ogrodzenia na granicy z Rosją! Jego długość to ponad 1,3 tys. km.

Finowie mają dość Rosjan, którzy zaczęli szturmować ich granice. Rząd fiński już znacząco ograniczył prawo do wjazdu na swój teren dla uciekających przed mobilizacją Rosjan. Od jutra (30 września) wstęp jest możliwy tylko w ramach obowiązków służbowych, na studia lub w odwiedziny najbliższej rodziny. Możliwe jest też ubieganie się o azyl.

Będzie mur!

Teraz rozważany jest pomysł ogrodzenia na granicy z krajem kremlowskiego dyktatora. W tym tygodniu będzie omawiana w rządzie fińskim możliwość jego wybudowania.

Rząd otrzymał informacje o sposobach wzmocnienia kontroli na granicy między Finlandią a Rosją za pomocą ogrodzenia granicznego – poinformował lakonicznie rząd w Helsinkach.

Jest to spowodowane tym, że w samym zeszłym tygodniu do Finlandii przybyło ponad 46 tys. obywateli rosyjskich. Aż 80 proc. z nich uda się do innych krajów. Finowie obawiają się więc, że mimo wprowadzenia nowych obostrzeń dla przyjezdnych z Rosji, ruch na granicy nie ustanie. Jedynie przejścia będą teraz nielegalne.

logo Tu się dzieje