18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiele osób rannych

Strzelanina w szkole! Szaleniec doprowadził do krwawej jatki!

Wojciech Kozicki
01.10.2019  13:42
Strzelanina w szkole w Finlandii - tragiczne wiadomości

Kolejna strzelanina w szkole. Tym razem szaleniec zaatakował w Finlandii w Kuopio. Są informacje o wielu rannych osobach i ofierze śmiertelnej.

Tragiczne wiadomości z Finlandii. „The Independent” informuje, że w Kuopio doszło do „aktu przemocy” w szkole policealnej Savo Vocational College. Jak na razie wiadomo, że jedna osoba nie żyje, a przynajmniej 10 zostało rannych w wyniku ataku szaleńca. Dwie z nich odniosły bardzo poważne obrażenia./

RT.com donosi, że jedna z rannych osób jest prawdopodobnie odpowiedzialna za przeprowadzenie ataku. Świadkowie zeznają, że masakrę przeprowadził uczeń szkoły uzbrojony w miecz.

Fińska policja potwierdziła, że musiała użyć broni, a jedna osoba została aresztowana. Wkrótce służby udostępnią więcej informacji. Podano również, że placówka edukacyjna znajdowała się w centrum handlowym (Herman Mall).

Premier Finlandii Antti Rinne na Twitterze napisał, że "ten akt przemocy jest szokujący i nie do zaakceptowania". Zapewnia, że jest w kontakcie ze służbami i monitoruje sytuację"/