18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Straszliwa katastrofa lotnicza. Zderzyły się dwa samoloty, wszyscy zginęli

11.10.2020  17:29
Francja: Katastrofa lotnicza
Francja: Katastrofa lotnicza Fot: Iain Statham/SIPA/EAST NEWS

Francja zamarła po tej ogromnej tragedii. Katastrofa lotnicza jak z horroru, długo zostanie w pamięci ludzi. Zderzyły się dwa samoloty - nikt tej tragedii nie przeżył.

Francja zaniemówiła w tym tragicznym momencie i nie ma chyba nikogo, kto by się tym dziwił. Katastrofa lotnicza to zawsze ogromna tragedia. Kiedy rozbija się jeden samolot, życie tracą zwykle dziesiątki ludzi. Tym razem było jeszcze gorzej, bo doszło do zderzenia aż dwóch podniebnych pojazdów.

Nie zginęło, co prawda, tak wielu ludzi, jak ma to miejsce w przypadku katastrof samolotów pasażerskich, ale i tak wszystkim stanęły serca. Pięć osób straciło bowiem życie w straszliwej katastrofie dwóch samolotów.

Francja: Zderzyły się dwa samolotu

Zderzyły się ona na terytorium środkowo-zachodniej Francji w sobotę po południu  - tak podaje PAP. Do dramatu doszło konkretnie w Tours. To właśnie tam niewielki samolot, zaliczany do klasy ultralekkich, z dwiema osobami na pokładzie zderzył się z maszyną Diamond DA40, którą podróżowały trzy osoby. 

W akcji ratowniczej wzięło udział ok. 50 strażaków. Rejon katastrofy został natychmiast ogrodzony, ale świadkowie dramatu nie mieli wątpliwości, że nikt tej strasznej kraksy nie przeżył - co okazało się brutalną prawdą. 

Wciąż trwa ustalanie tożsamości ofiar, a lokalna policja wszczęła dochodzenie względem przyczyn katastrofy dwóch samolotów. Pewne jest, że Francja jeszcze długo pozostanie wstrząśnięta, jak wszyscy Ci, do których uszu lub oczu dotarł opis tych strasznych wydarzeń. 

Do zderzenia lekkich samolotów dochodzi bardzo rzadko - to jedynie dodaje makabryczności tej tragedii. Serdecznie współczujemy rodzinom tych, na których spadło tak wielkie nieszczęście.

Przeczytaj więcej
Komentarze