18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie żyje turysta

Przerażające informacje! Koronawirus zaczął zabijać w Europie

Emilia Waszczuk
15.02.2020  12:05
Przerażające informacje! Koronawirus zaczął zabijać w Europie
Przerażające informacje! Koronawirus zaczął zabijać w Europie Fot: Han Chuanhao/Xinhua News/East News

Koronawirus zabija już nie tylko w Azji. Pierwszy śmiertelny przypadek zarażenia niebezpiecznym patogenem z Wuhan stwierdzono właśnie we Francji.

Koronawirus dotarł do Europy, na szczęście (raczej) nie ma go jeszcze w Polsce. Pojawiły się jednak nowe, niepokojące wiadomości. Nie dość, że gwałtownie rośnie liczba zakażonych, to we Francji zmarł właśnie jeden z chorujących. To pierwsza śmiertelna ofiara COVID-19 w Europie.

Turysta nie żyje

Jak podała francuska minister zdrowia Agnes Buzyn, ofiara to chiński turysta. 80-letni mężczyzna przyjechał z Hubei do Francji 16 stycznia. Dopiero 25 stycznia został umieszczony w szpitalu. Do placówki trafił w stanie ciężkim.

Chora na koronawirusa jest też jego córka, która podróżowała z mężczyzną. Jej życiu ponoć nie zagraża niebezpieczeństwo. We Francji hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest jeszcze 6 osób. Kilka zostało już wyleczonych.

Jak dotąd koronawirus 2019-nCoV odebrał życie 1380 osobom, głównie w Chinach. Pojedyncze przypadki śmiertelne odnotowano też w Japonii i na Filipinach. W sumie zarażonych ma być ponad 60 tysięcy osób. Wśród nich są setki lekarzy i pielęgniarek, którzy dotąd nieśli pomoc chorującym. 

Przeczytaj więcej
Komentarze