18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Paryż we krwi, masakra przy Notre Dame

Francja: atak nożownika. Zabił wielu policjantów

03.10.2019  15:39
Atak nożownika we Francji - masakra w pobliżu Notre Dame
Atak nożownika we Francji - masakra w pobliżu Notre Dame Fot: Protect Our Police/Twitter

Tragedia we Francji – atak nożownika w siedzibie policji w Paryżu w pobliżu katedry Notre Dame. Szaleniec został zastrzelony, ale zdążył zabić 4 policjantów. Do mediów trafiły już przerażające relacje świadków masakry przy metrze Cite.

Napastnik uzbrojony w nóż ceramiczny wtargnął w czwartek na komisariat policji w zabytkowej części Paryża nieopodal katedry Notre Dame. Psychopata został zastrzelony, ale jak donosi Daily Mail, zdążył śmiertelnie ranić aż 4 policjantów. Nieoficjalnie mówi się, że jedną z ofiar jest kobieta.

Atak nożownika w Paryżu

Pojawiły się informacje, że nożownik był cywilnym pracownikiem policji zatrudnionym w administracji (Direction du Renseignement de la Préfecture de Police de Paris). Podobno pracował dla służb od 20 lat. Nie wiadomo jaki kierował nim motyw.

Ok. 12:30 usłyszałem strzały i zobaczyłem jak policjanci wyciągają broń. Zaskoczyło mnie, że coś takiego stało się na komisariacie policji.  Najpierw myślałem, że to zamach samobójczy, a później zobaczyłem płaczącą policjantkę. Wybuchła panika – relacjonuje jedna z rannych osób.

Policja zablokowała wiele ulic, nieczynna jest stacja metra Cite. Na miejsce zbrodni udali się prezydent Emmanuel Macron, premier Edouard Philippe i minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner.

Atak nożownika we Francji:

Przeczytaj więcej
Komentarze