18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokazali wideo z zamachu

Atak nożownika w Europie. Polała się krew

05.01.2020  19:12
Radykalny islam atakuje - nożownik chciał zabić policjantów we Francji
Radykalny islam atakuje - nożownik chciał zabić policjantów we Francji Fot: Twitter

Kolejny zamach terrorystyczny w Europie. We Francji nastąpił atak nożownika na policjantów, a do internetu trafiło wideo z zatrzymania zwyrodnialca. Czy to początek serii krwawych ataków?

Francja znowu na celowniku terrorystów i dżihadystów. W niedzielę „28-letni zradykalizowany mężczyzna” w miejscowości Metz rzucił się z nożem na policjantów. Miał też krzyczeć do nich "Allahu Akbar".

Agencja AFP, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa, ujawniła, że nożownik był już wcześniej znany policji, ponieważ podejrzewano go o radykalizm. Teraz wszczęto dochodzenie w sprawie próby zabójstwa policjantów i raczej się już nie wywinie.

Tym razem obeszło się bez ofiar. Policjanci zareagowali błyskawicznie i postrzelili napastnika. Został trafiony w udo, co można zobaczyć na wideo udostępnionym w internecie przez FranceNews24 na Twitterze.

Media przypominają, że 3 stycznia również doszło we Francji dio ataku nożownika. W miejscowości Villejuif na przedmieściach Paryża, zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Nożownik uciekł do centrum handlowego w L’Hay-les-Roses, ale został zastrzelony przez policję.

Czy to początek serii zamachów? Niedawno hiszpańskie służby przechwyciły tajne informacje terrorystycznych organizacji, w których zachęcały do dżihadu i atakowania określonych celów. Co gorsza, Turcja legalnie wpuszcza do Europy osoby oskarżone i podejrzane o terroryzm, a te swobodnie poruszają się po Starym Kontynencie.

Zamach we Francji - atak nożownika [WIDEO]

logo Tu się dzieje