kto jest winny?

Piekielna zemsta. Ksiądz go molestował, więc wsadził mu krzyż w...

30.12.2019  12:28
Piekielna zemsta. Ksiądz go molestował, więc wsadził mu krzyż w...
Piekielna zemsta. Ksiądz go molestował, więc wsadził mu krzyż w... Fot: Shutterstock

Szokujące morderstwo we Francji. 19-letni mężczyzna zamordował księdza krzyżem. Jak się okazuje, wcześniej sam padł ofiarą duchownego.

Przerażające doniesienia z Francji. W listopadzie w miejscowości Agnetz doszło do szokującej zbrodni. Młody mężczyzna brutalnie zaatakował księdza krzyżem. Krucyfiks 19-latek wcisnął duchownemu w gardło.

Ksiądz zmarł, a jego zabójca próbował zbiec z miejsca zdarzenia autem duchownego. Już w czasie ucieczki został jednak zatrzymany przez policję. Choć do zbrodni doszło na początku listopada, młodzieniec dopiero teraz usłyszał zarzuty torturowania i morderstwa. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na bardzo zły stan psychiczny 19-latka.

Morderca ofiarą?

Jak się okazuje, sprawa ma drugie dno. Na jaw wyszło, że 19-latek sam był podobno ofiarą. Zamordowany ksiądz miał go w przeszłości molestować.

Ojciec młodzieńca twierdzi, że jego syn próbował odebrać sobie przez księdza życie. Co więcej, samobójstwo popełnił dziadek chłopca - właśnie na wieść o molestowaniu.

Ksiądz-pedofil

Zamordowany w Agnetz ksiądz został oskarżony o molestowanie co najmniej czterech nieletnich. Czyny pedofilne popełniał w latach 1960-2000. Aby ukryć jego przestępstwa, kościół kilkukrotnie przenosił go do kolejnych, nowych diecezji.

Sprawa wyszła na jaw dopiero w 2009 roku. Wtedy duchowny został odsunięty od posługi kapłańskiej.

Czytaj także