18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące doniesienia

Strzelanina w centrum miasta. Jedna osoba nie żyje

Bartłomiej Ciepielewski
19.01.2022  20:36
Policjant zastrzelił 23-latka
Policjant zastrzelił 23-latka Fot: Schmidt_Alex/Shutterstock

Jedna osoba zginęła podczas strzelaniny w Nicei (Francja). Według lokalnych mediów jeden z funkcjonariuszy podczas próby zatrzymania zastrzelił 23-latka podejrzanego o zabójstwo. Poszukiwany wcześniej morderca nadal pozostaje na wolności.

W środę policjanci z Nicei przeprowadzili operację mającą na celu zatrzymanie wszystkich osób, które mogły być powiązane z morderstwem z 24 grudnia. Seria zatrzymań w jednym przypadku miała tragiczny finał.

Z nieznanych na tym etapie przyczyn funkcjonariuszy policji strzelił ze swojej broni do podejrzanej osoby i najwyraźniej uderzył ją w szyję. Osoba ta zmarła 45 min później - przekazał prokurator, cytowany przez francuską AFP.

Ofiara to młody mężczyzna urodzony w 1999 roku bez przeszłości kryminalnej. Nie znaleziono też broni, która mogłaby do niego należeć.

Strzelanina w Nicei

Nieudaną interwencję przeprowadzono w centrum miasta, nieopodal Promenady Anglików. Jak podaje AFP, w trakcie zdarzenia padł jeden strzał.

Nicejska prokuratura przekazała, że w ramach przeprowadzonej operacji kilka osób trafiło do aresztu. Obecnie przeszukiwane są auta podejrzanych.