18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Poważne skutki uboczne"

Zmarli po zaszczepieniu na COVID-19

Wojciech Kozicki
21.01.2021  20:44
Szczepionka na COVID-19 bezpieczna? Powikłania i zgony we Francji
Szczepionka na COVID-19 bezpieczna? Powikłania i zgony we Francji Fot: Piotr Hukalo/East News

Szczepienia na COVID-19 we Francji i seria zgonów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że u ponad 100 osób wystąpiły „poważne skutki uboczne”. Szczepionka od firm Pfizer i BioNTech przeciw koronawirusowi może być niebezpieczna dla osób starszych?

Czy szczepionka na COVID-19 jest tak bezpieczna jak zapewniają Pfizer i BioNTech? Szczepienie we Francji zakończyło się tragedią. Jak podaje Polsat News, 5 starszych osób zmarło po zaszczepieniu. Francuskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że po otrzymaniu dawki u 139 osób stwierdzono poważne skutki uboczne.

Szczepionka na COVID-19. Zgony i powikłania

Wiadomo już, że wszystkie osoby, które zmarły po otrzymaniu dawki, miały powyżej 75 lat. Wszystkie miały też choroby współistniejące. Trzy zgony odnotowano w Nancy, jedna osoba zmarła w Tours i jedna w Montpellier. We Francji od początku kampanii zaszczepiono już około 700 tys. osób. nie potwierdzono oficjalnie, że śmierć miała bezpośredni związek ze szczepionką.

Należy przypomnieć, że nie są to pierwsze zgony po zaszczepieniu na koronawirusa. Wcześniej potwierdzono, że w Szwecji cztery starsze i schorowane osoby zmarły po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Nie potwierdzono jeszcze jednak oficjalnie związku przyczynowego między zgonami, a przyjęciem dawki szczepionki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze