18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczne doniesienia

GIGANTYCZNA EKSPLOZJA NA PLAŻY. Trzy osoby nie żyją

04.06.2022  14:50
Wybuch miny na plaży w Ukrainie
Wybuch miny na plaży w Ukrainie Fot: mariakray/Shutterstock

Gigantyczna eksplozja miny zabiła trzy osoby przebywające na plaży w obwodzie chersońskim. Lokalne władze informują, że Rosjanie zaminowują okolice w obawie przed ukraińską kontrofensywą.

Rosja ponosi ogromne straty w wojnie na Ukrainie, a wizja kontrataku ukraińskiej armii coraz bardziej niepokoi najeźdźców. Jak donoszą ukraińskie władze, Rosjanie wysadzają kolejne mosty, by uniemożliwić Ukraińcom odbijanie terytoriów.

Dramat na plaży w Ukrainie

Niestety, zaminowywane są nie tylko mosty i drogi, ale również budynki czy plaże. Prokuratura obwodu chersońskiego donosi, że Rosjanie zaminowali wybrzeże w miejscowości Łazurne, co przyczyniło się do tragedii.

Trzech cywilów straciło życie na plaży w wyniku eksplozji miny. Na terenie tego obwodu okupanci zaminowali już lasy, drogi, a także budynki. Władze apelują do mieszkańców o ostrożność.

Według najnowszych danych Rosjanie stracili już 31 050 żołnierzy, 1376 czołgów, 3379 pojazdów opancerzonych, 680 systemów artylerii, 210 samolotów, 175 helikopterów, 13 łodzi oraz 540 dronów.

Czytaj także