18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bilans rośnie

GIGANTYCZNE STRATY ROSJAN. Ukraińcy depczą ich jak muchy

Emilia Waszczuk
03.03.2022  11:09
Ogromne straty Rosji w wojnie z Ukrainą
Ogromne straty Rosji w wojnie z Ukrainą Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Nasza armia zniszczyła już tyle sprzętu wroga, że można by obdzielić nim kilka państw - powiedział w czwartek szef ukraińskiego MON Ołeksij Reznikow. Ukraina wylicza, jakie straty poniosło dotąd wojsko rosyjskie.

Wojna w Ukrainie trwa już ósmy dzień. Rosjanom udało się przejąć pierwsze duże miasto - Chersoń. Armia Władimira Putina staje się coraz bardziej brutalna. Ostrzeliwane są budynki mieszkalne i szpitale, żołnierze mordują już nawet kobiety i dzieci, a miejscowości, w których stacjonują rosyjskie oddziały, są grabione.

Władimir Putin planował przejąć władzę w Ukrainie w kilka dni, tymczasem minął właśnie tydzień walk. Ukraińcy stawiają twardy opór. A straty w rosyjskim wojsku i sprzęcie rosną.

Rosja traci żołnierzy, ale się nie przyznaje

W środę Rosja po raz pierwszy od rozpoczęcia inwazji informowała o stratach w armii. Ogłosili, że od czwartku 24 lutego zginęło 498 ich żołnierzy, a 1597 zostało rannych. Zdaje się jednak, że Rosjanie mocno mijają się z prawdą. Już od pierwszych dni inwazji wiadomo, że ciała rosyjskich żołnierzy pozostawiane są często na polu walki, nikt nie liczy poległych, a ogromna liczba została wzięta do niewoli (wielu z nich poddało się bez walki).

Nasza armia zniszczyła już tysiące okupantów. I tyle sprzętu wroga, że można by uzbroić armie kilku krajów. Rosną możliwości naszych Sił Zbrojnych, pomoc nadchodzi. Bojownicy pokazali się znakomicie w wielu dziedzinach. Nasze asy powietrzne stały się już legendami. Spadochroniarze, piechota, artyleria – wszystko to udowadnia, że Ukraińcy są najlepsi

- napisał w czwartek w mediach społecznościowych szef MON Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Ogromne straty Rosji w wojnie z Ukrainą

I tak w czwartek Ukraina wylicza, że od początku najazdu, zginęło już około 9 tysięcy żołnierzy rosyjskich. Ukraińcom udało się zniszczyć 900 bojowych wozów opancerzonych i 217 czołgów.

Ponadto Rosja straciła 90 dział, 42 wyrzutnie rakietowe, 11 systemów obrony przeciwlotniczej, 30 samolotów, 31 śmigłowców, 373 pojazdy, 2 lekkie łodzie motorowe i 60 cystern.

Już po przekazaniu bilansu strat przez służby Ukrainy, pojawiła się nowa informacja. Ukraińcom udało się zestrzelić kolejny rosyjski samolot bojowy.

Minus jeden, rosyjski myśliwiec-bombowiec SU-34 został właśnie zestrzelony przez aliancką jednostkę obrony powietrznej w pobliżu miasta Wołnowacha. Piloci tego samolotu dokonali barbarzyńskiego bombardowania ludności cywilnej i infrastruktury miasta. Chwała Ukrainie! Wygramy!

- podały ukraińskie służby.

Ukraińcom udało się także przechwycić rosyjski transport oznaczony jako produkty sanitarne. Jak się okazało, w pojazdach znajdowała się broń.