18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyrok śmierci dla Galapagos?

Katastrofa na morzu. Trwa walka z wyciekiem paliwa

Wojciech Kozicki
24.12.2019  11:50
Wyspy Galapagos zagrożone - trwa wyciek paliwa do morza
Wyspy Galapagos zagrożone - trwa wyciek paliwa do morza Fot: Twitter

Katastrofa ekologiczna wisi na włosku! U wybrzeży Galapagos nastąpił ogromny wyciek paliwa po zatonięciu frachtowca. Trwa desperacka walka, by ocalić wyspy!

Wyspy Galapagos, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, są zagrożone! Podczas załadunku frachtowca w porcie San Cristóbal złamał się dźwig, a spadający kontener doprowadził do zatopienia statku. W zbiorniku znajdowało się 25000 paliwa, które zaczęło wyciekać i może zniszczyć cały ekosystem w tym regionie.

Wyciek paliwa do morza

Rząd ogłosił stan zagrożenia i zapowiedział, że będzie walczył o ocalenie przyrody. Budowane są specjalne bariery, by zatrzymać rozprzestrzeniania się paliwa, a służby stosują środki absorbujące olej napędowy.

Należący do Ekwadoru archipelag Galapagos (Wyspy Żółwie) to dom dla wielu rzadkich gatunków takich jak np. legwan morski, zięby Darwina i legwan galapagoski. Jednocześnie media przypominają, że w ostatnich latach z powodu awarii do tamtejszych wód przedostały się dziesiątki tysięcy litrów paliwa. W poniedziałek prezydent Ekwadoru Lenín Moreno powiedział na Twitterze, że udaje się odzyskać kontrolę nad wyciekiem.

Przeczytaj więcej
Komentarze