18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Porażki i... zamach stanu?

To koniec Putina? "Szczury go zaduszą"

28.02.2022  08:42
Kolejne porażki Putina. Rosjanie obalą tyrana?
Kolejne porażki Putina. Rosjanie obalą tyrana? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Władimir Putin przegrywa. Kluczowe cele na Ukrainie wciąż nie zostały zdobyte, sankcje boleśnie uderzają w Rosję, a do tego pozycja Putina w Rosji jest zagrożona. Generał Roman Polko, były dowódca jednostki GROM, ocenia sytuację rosyjskiego prezydenta. Czy dojdzie do zamachu stanu w Rosji?

Trwa bandycka inwazja na Ukrainę, a Ukraińcy od wielu dni zaciekle się bronią, nie pozwalając Rosjanom na przejęcie kluczowych celów, w tym zdobycie Kijowa. Od Putina odwracają się też sojusznicy, a rosyjscy żołnierze odmawiają walki. Do tego szacują, że Rosja na Ukrainie straciła mnóstwo sprzętu oraz ponad 4 tysiące żołnierzy. To można oznaczać KONIEC PUTINA?

Porażka Putina. Rosjanie zrobią porządek z potworem?

Były dowódca GROM w rozmowie z Wirtualną Polską ocenił, że Putin zaczyna wykonywać desperackie i nerwowe ruchy. Uważa, że rosyjski prezydent traci swoją moc i jest jak „szczur zapędzony do rogu”. To dlatego straszy użyciem broni atomowej.

Coraz bardziej nerwowe ruchy wskazują, że Putin ponosi porażkę. Jeśli w czwartym dniu wojny zaczął straszyć bronią ostateczną, to wskazuje, że jest w desperacji. Myślę, że inne szczury go zaduszą, bo czują, że nie ma już takiej mocy jak wcześniej – ocenia gen. Polko. (Wirtualna Polska)

Generał Polsko podkreślił, że nie wolno dać się zastraszyć Putinowi. Podkreślił, że najważniejsza jest teraz jedność Zachodu, a do tego nie ma przesłanek, by Kreml użył broni ostatecznej.

Broń jądrowa może być użyta w odwecie za taki sam atak albo wtedy, gdy uderzenie konwencjonalne zagraża istnieniu państwa. Żadna z tych przesłanek nie jest dzisiaj spełniona. Dlatego podoba mi się bardzo szybka odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji, które przypomina Putinowi: "my też mamy broń jądrową". Bardzo dobrze, że Zachód mówi jednym głosem. Bo gdzie Putin chciałby tą bronią uderzyć? - powiedział były dowódca GROM. (WP.pl)

Zdaniem generała, wygląda na to, że „Putin chce popełnić zbiorowe samobójstwo”. Został już zbrodniarzem wojennym, na arenie międzynarodowej jest skończony. Co więcej, Rosjanie mogą za chwilę powiedzieć „dość” i sami zrobią z nim porządek.

Rzeczywiście wiele na to wskazuje, że wszyscy są zastraszeni. Ale myślę, że już zaczynają sobie uświadamiać, że zabrnęli za daleko. Przewroty na Kremlu mają swoją historię, zamachy już się tam odbywały. Szczerze mówiąc - liczę, że ten "dwór", upokorzony już przez Putina, odsunie go w końcu od decyzji. Bo nikt nie będzie chciał ginąć razem z szaleńcem. Mówiąc wprost, słabi ludzie, którzy jeszcze dają sobą tak pomiatać, rzucą się do gardła swojemu liderowi, kiedy zobaczą, że nie zapewnia im już wystarczającej ochrony  - ocenił generał Polko. (Wirtualna Polska)

Podobnego zdania jest były szef MSWiA i były koordynator służb specjalnych Bartłomiej Sienkiewicz. Uważa jednak, że Putin przewidział taki scenariusz i odpowiednio się zabezpieczył.

Powiedzmy sobie szczerze, wszyscy czekamy, aż ktoś w Rosji położy kres temu szaleństwu i zlikwiduje prezydenta Rosji. To jest istota sprawy. Ale nie sądzę, żeby ktoś mógł i się odważył. Muszą to zrobić sami Rosjanie - uważa Sienkiewicz. (Polsat News)

Czytaj także